4. 5. 2017

Malé divadlo vína

Pořady se konají v obýváku. Provoz v ostatních místnostech sklípku probíhá normálně dál.

Květen 2019

pátek 3. května v 19.00
S batohem po zeleném Ekvádoru
Pouť začneme na peruánsko-ekvádorské hranici v městečkách Huaquillas a Macará. Navštívíme národní park Podocarpus se stovkami druhů ptáků a motýlů i nebezpečnějších živočichů. Rozhlédneme se po největším ekvádorském městě Guayaquil. Atmosféru karnevalu nasajeme v Ambato a Guaranda, uvidíme sopky Cotopaxi a Chimborazo. Navštívíme město termálních lázní a extrémních sportů Baňos. V ekvádorské Amazonii, ve městě Coca, budeme obdivovat tradice indiánské kultury. Milionové město Quito, ležící přímo na rovníku, nabízí pestré vyžití. Kromě návštěvy geografického středu světa a malebného historického centra města nás uchvátí pohled na město ze 4 100 m. n. m. Z Quita se přesuneme na sever – na pestré indiánské trhy do městečka Otavalo a k nádhernému jezeru Quicocha. Konec putování bude symbolický – na hřbitově: nevšední hřbitov v hraničním městečku Tulcán však spíše připomíná architektonickou zahradu. Jaká je kultura cestování a co vše nás může v Ekvádoru potkat, o tom nám vypráví lingvista a vášnivý iberoamerikanofil Pavel Burian.
Vstupné na místě 105 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem.

středa 15. května v 19.00
Namibie
Kdysi německá Jihozápadní Afrika, země, kde německý vliv je pořád vidět. Země mezi pouští a oceánem, a přesto krásná, dnes silně pod vlivem Jihoafrické republiky. Turisticky poměrně snadno dostupná. Moderní infrastruktura se zde setkává s velmi tradičními formami života místních kmenů. O Namibii vypráví bývalý diplomat a zkušený enofil Luděk Zahradníček.
Vstupné na místě 105 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem.

pátek 17. května v 19.00
Degustace vinařství PERK
Řízenou degustaci povede vinař Petr Mühlberger. Vinařství PERK je nové, rozvíjející se vinařství nacházející se v Miroslavi, ve Znojemské vinařské podoblasti. Vyprodukované víno pochází 100% z hroznů vlastní produkce. Facebook.

Degustační vzorky

 • Sauvignon, suché, MZV, 2018
 • Ryzlink vlašský, suché, MZV, 2018 – Stříbrná medaile Grand Prix Winex 2019
 • Neuburské, suché, MZV, 2018
 • Veltlínské zelené, suché, pozdní sběr, 2018
 • Ryzlink rýnský, suché, pozdní sběr, 2018
 • Muškát moravský, polosuché, MZV, 2018
 • Sylvánské zelené, polosuché, MZV, 2018
 • Zweigeltrebe rosé, polosuché, MZV, 2018
 • Zweigeltrebe, suché, MZV, 2017
 • Frizzante, polosladké, MZV, 2018 – Stříbrná medaile Grand Prix Winex 2019

pondělí 20. května v 19.00
Etiopie z pohledu sociální psychologie a ekologie, cesta 2017
Zlata Hálová
podnikla cesty do severní Etiopie do krajů Amhara (2011) a Tigray (2017). Jako sociální psycholožku ji zajímal především autentický život lidí. Měla výhodu v tom, že její průvodce, belgický krajinný architekt a environmentalista, pracující 6 let v Addis Abeba jako zaměstnanec místní architektonické kanceláře, je polyglot mluvící devíti jazyky. Zvládl také amharštinu, jeden ze 4 úředních etiopských jazyků (přes 80 etnik mluvících 85 jazyky a 200 dialekty), což umožňovalo rozhovory s lidmi.
Vyprávění a fotografie z cesty 2011, které bylo ve Vináriu v dubnu, přiblížilo život v těžkých podmínkách náhorních planin v nadmořské výšce přes 3 000 m (kraj Amhara).
Cesta 2017 ukáže život zemědělců (kraj Tigray, sousedící s Eritreou). Dále skalní kláštery prvních křesťanů a starobylé město Aksúm v době slavnosti Mariam, jednoho z nejvýznamnějších křesťanských svátků. Dle legendy zde pobývala také pohanská královna ze Sáby (10. stol. př. n. l.) na svém putování za židovským králem Šalamounem. Vyprávění zahrne také zkušenosti s komunitním a udržitelným turismem, jak jej organizuje TESFA – Tourism in Ethiopia for Sustainable Future Alternatives.
Vstupné na místě 105 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem.

úterý 21. května v 19.00
Straussovský koktejl
Nejznámější skladby Richarda Strausse – Alpská symfonie, Tak pravil Zarathustra ad. – představí muzikolog a hudební skladatel Miloš Štědroň. Foto, Facebook.

úterý 28. května v 19.00
Oslava narozenin Richarda Wagnera
Promítání filmu Wagner z roku 1913. Mytickým světem Richarda Wagnera (22. 5. 1813 – 13. 2. 1883) nás provede interdisciplinární tvůrce a předseda Spolku Richarda Wagnera Brno Vladimír Kiseljov.
Vstupné na místě 105 Kč, v předprodeji: 1 vstupenka 95 Kč (koupit teď), 2 vstupenky 185 Kč (koupit teď). V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem. Zbývají už jen 3 dny.

středa 29. května v 18.00
Lásky v ulicích města
Zábavný okruh s Janou Amadou historickým centrem. Pravdivé i smyšlené minipříběhy milostných vztahů a lásek významných – Marie Terezie, Karel IV. ad. – i méně významných osobností, které pobývaly či žili ve městě Brně.
Mgr. Jana Amadou je historička, nezávislý průvodce a průvodce TIC Brno, zakladatelka Spolku přátel Raduit de Souches usilující přes jeho osobnost o zviditelnění Brna a Moravy a rozvoj česko-francouzských vztahů.
Vstupné na místě 205 Kč, v předprodeji: 1 vstupenka 195 Kč (koupit teď), 2 vstupenky 375 Kč (koupit teď). V ceně vstupného je průvodce a džbánek vína s přívlastkem. Začátek a konec prohlídky ve Vinném sklípku Vinárium. Délka trasy cca 60–70 minut. Zbývají už jen 4 dny.

Červen 2019

pátek 7. června v 19.00
Večer s kytarou ve Vinném sklípku Vinárium
Přijďte jen tak posedět a k přívlastkovým vínům si poslechnout živou, převážně folkovou hudbu. Hraje Igor a přátelé. A samozřejmě můžete i zpívat 🙂
Rezervovat místo.

pátek 21. června v 19.00
Večer s cimbálovou muzikou
K vínečku si poslechněme a zazpívejme nejkrásnější moravské písničky.
Vstupné na místě 150 Kč, v předprodeji: 1 vstupenka 140 Kč (koupit teď), 2 vstupenky 275 Kč (koupit teď). V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem. Zbývá 27 dnů.


Minulé akce

Duben 2019

čtvrtek 4. dubna v 19.00
S batohem do Kolumbie
Kdo hledá eldorádo, přistane v Kolumbii! Obdivujme krásy vysokohorské Bogoty a malebných koloniálních vesniček v jejím okolí. Nechme se okouzlit atmosférou úrodného kraje Los Llanos. Pokochejme se na plážích Karibiku a poznejme nádherné koloniální město Cartagena, sympatickou Santa Martu s krásnou okolní přírodou a nedalekým parkem Tayrona či vesničkou Minca. Ve Valleduparu nás rozveselí zvuk nejpopulárnějšího kolumbijského hudebního nástroje akordeonu.
Vypravíme se do srdce Kolumbie – oblasti Antioquia – a navštívíme pohostinný Medellín, město věčného jara, kulinářskou mekku. V jeho okolí nahlédneme do života venkovské Kolumbie. V přírodě spatříme exotické kolibříky nebo např. pásovce! Směrem na jih navštívíme dvoumilionové Cali, spolu s místními zrelaxujeme u říčky ve vesničce San Cipriano. Navštívíme koloniální Popayán, v archeologickém parku nedaleko vesničky San Agustín spatříme vzácné předkolumbovské sošky. Svou pouť zakončíme prohlídkou katedrály Las Lajas v hraničním městě Ipiales.
Poznejme krásy i nástrahy této pestré země. Od nejsevernějšího bodu Jižní Ameriky na poloostrově Guajira až po hranici s Ekvádorem nás lingvista a vášnivý iberoamerikanofil Pavel Burian.
Pavel považuje oblast Latinské Ameriky za svůj druhý domov. Na svých mnohaměsíčních cestách využívá především svoje jazykové znalosti. Podílel se na tvorbě slovníků slangové a hovorové americké španělštiny, brazilské portugalštiny, jazykového průvodce po Jižní a Střední Americe a slovníčku kečuánštiny.
Vstupné na místě 105 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem.

pátek 5. dubna v 19.00
Degustace Sklepu Maryša, Šitbořice
Řízenou degustaci povede sklepmistr Antonín Karpíšek.

Degustační vzorky

 • Chardonnay, suché, pozdní sběr, 2017
 • Rulandské bílé, suché, barrique, 2014
 • Veltlínské zelené, suché, pozdní sběr, 2016
 • Sylvánské zelené, polosladké, kabinetní, 2017
 • Lena, polosuché, pozdní sběr, panenská úroda, 2018
 • Hibernal, polosladké, výběr z hroznů, 2017
 • Kerner, sladké, výběr z bobulí, 2016
 • Modrý Portugal rosé, polosuché, kabinetní, 2016
 • Frankovka, suché, kabinetní, 2017
Vstupné na místě 210 Kč. V ceně vstupného jsou vzorky pravého moravského vína, zasvěcený výklad, občerstvení a možnost nákupu degustovaných vín za zvýhodněnou cenu.

úterý 9. dubna v 19.00
Etiopie pohledem sociálně-psychologickým a ekologickým
Zlata Hálová podnikla v letech 2011 a 2017 cesty do severní Etiopie, do krajů Amhara a Tigray. Jako sociální psycholožku ji zajímal především autentický život lidí. Měla možnost jej poznat blíže, protože její průvodce, polyglot mluvící devíti jazyky, zvládl také amharštinu, oficiální etiopský jazyk (přes 80 etnik mluvících 85 jazyky a 200 dialekty). Fotografie z cesty, spolu s vyprávěním, přiblíží běžný život mužů a žen v těžkých podmínkách náhorních planin ve výšce přes 3 000 m (Amhara) i suchem strádajících zemědělců (Tigray). Její vyprávění zahrne také zkušenosti s komunitním (a udržitelným) turismem, jak jej poznala s organizací TESFA – Tourism in Ethiopia for Sustainable Future Alternatives.
Vstupné: vyprodáno.

středa 10. dubna v 19.00
Víno, víno, víno – Zajímavosti a na co se nedostalo
Slyšeli jste už o oranžovém víně? Jak se liší rosé od klaretu? Hodí se šroubový uzávěr i pro kvalitní vína, nebo jen pod korkem víno krásně zestárne? Na tyto a mnoho dalších otázek odpoví bývalý diplomat a zkušený enofil Luděk Zahradníček.
RNDr. Luděk Zahradníček v rámci svých povolání žil víc než 12 let v různých částech světa a ochutnal vína ze zemí tradičních i exotických producentů.
Vstupné na místě 105 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem.

pátek 12. dubna v 19.00
Degustace biovín Vinařství Válka
Řízenou degustaci povede sám vinař Vojtěch Válka z Nosislavi. K vínům jako bonus bude k ochutnání i hroznové a meruňkové želé z vlastní produkce vinařství.

Degustační vzorky

 • Ryzlink rýnský, suché, jakostní, 2017
 • Ryzlink vlašský, suché, kabinetní, 2017
 • Muškát moravský BIO, suché, kabinetní, 2016
 • Cuvée Bellus PREMIUM BIO, polosuché, výběr z hroznů, 2017
 • Chardonnay BIO, polosladké, výběr z hroznů, 2017
 • Cuvée La Guerre rosé, suché, kabinetní, 2018
 • Nosislavský ryšák BIO, polosuché, pozdní sběr, 2017
 • Frankovka RESERVE, suché, pozdní sběr, 2016
 • Cabernet moravia BIO, suché, pozdní sběr, 2016
 • Cabernet Sauvignon PREMIUM, suché, výběr z hroznů, 2015
Vstupné na místě 210 Kč. V ceně vstupného jsou vzorky pravého moravského vína, zasvěcený výklad, občerstvení a možnost nákupu degustovaných vín za zvýhodněnou cenu.

úterý 16. dubna v 19.00
Ariadna na Naxu (1912, 1916)
Jednoaktovou operu Richarda Strausse na libreto Huga von Hofmannsthala podle Molièrovy hry Měšťák šlechticem přiblíží muzikolog a hudební skladatel Miloš Štědroň.
Vstupné: vyprodáno.

pátek 26. dubna v 19.00
Večer s kytarou ve Vinném sklípku Vinárium
Přijďte jen tak posedět a k přívlastkovým vínům si poslechnout živou, převážně folkovou hudbu. Hraje Igor a přátelé. Bude přítomen i malý velký básník Ladik! Budete slzet radostí i dojetím.
Video s Ladikem: Internetová a Rád se vracím domů, Facebook.

Březen 2019

čtvrtek 7. března v 19.00
S batohem do Bolívie
Volné pokračování cestování bez cestovky po Jižní Americe. Navštívíme malebné město Sucre, hornické Potosí a nejvýše položenou metropoli na světě La Paz, projdeme se kolem jezera Titicaca a lodí přistaneme na Isla del Sol, zchladíme si nohy v městečku Copacabana, rozpažíme ruce na solné pláni Salar de Uyuni, užijeme si cestu smrti po El Camino de la Muerte a v okolí městečka Rurrenabaque pohlédneme do očí kajmanům.
Na co si dát pozor, jaká je v Bolívii kultura cestování a jaká jsou zdravotní rizika? Na to nám s jiskrou v oku odpoví slavista, romanista, anglista a iberoamerikanofil Pavel Burian.
Pavel považuje oblast Latinské Ameriky za svůj druhý domov. Na svých mnohaměsíčních cestách využívá především svoje jazykové znalosti. Podílel se na tvorbě slovníků slangové a hovorové americké španělštiny, brazilské portugalštiny, jazykového průvodce po Jižní a Střední Americe a slovníčku kečuánštiny.
Vstupné na místě 105 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem.

středa 13. března v 19.00
Proč se nebát tmy?
Během nedostatku světla se věci a tvary kolem nás nemění. Ani my se neměníme. Mění se jenom naše představa o tom, co nevidíme. Ve tmě se čas zastaví a vše jen plyne. Je to nádherný pocit! O tom, co všechno tma umožňuje, jak se přiblížíme své skutečné podstatě a co se dá prožít bez používání zraku, bude vyprávět Jana Sekaninová. Dozvíme se také, jak pobyt ve tmě probíhá, pro koho je vhodný a jaký vliv má na naše zdraví.
Jana je zkušená lektorka kurzů hubnutí, které vede už několik let. Provozuje poradenství v oblasti detoxikace organismu. Často si pokládá otázky: proč jsou lidé nešťastní a co se s tím dá dělat? Jeden ze základních kroků je nejdřív poznat sám sebe. A to byl začátek pobytu ve tmě. Naprostá izolace od všech vzruchů a informací nám dovoluje se poznat. A když se poznáme, můžeme pochopit svoji velkou cestu životem. Foto, Facebook.

úterý 19. března v 19.00
Der Rosenkavalier (1910)
Tříaktovou operu – přesněji by měla být nazvaná Kavalír s růží – Richarda Strausse na komediální libreto Huga von Hofmannsthala přiblíží muzikolog a hudební skladatel Miloš Štědroň.
Vstupné: vyprodáno.

středa 20. března v 19.00
Víno, víno, víno v číslech!
Třetí a poslední díl povídání o víně s bývalým diplomatem a zkušeným enofilem Luďkem Zahradníčkem. Kolik vína se kde vypije? Které odrůdy jsou u nás a v cizině nejvíc zastoupeny? A které jsou naopak vzácné?
RNDr. Luděk Zahradníček v rámci svých povolání žil víc než 12 let v různých částech světa a ochutnal vína ze zemí tradičních i exotických producentů.
Vstupné na místě 105 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem.

pátek 29. března v 19.00
Miracle aneb Degustace Vinařství Němec Zbyněk
Řízenou degustaci povede sám vinař Zbyněk Němec z Čejkovic. Představíme si nové víno Miracle. Miracle je víno vyrobené z odrůdy Chorvát, kterou znají na americkém venkově už od roku 1869 (pod názvem Noah). Odrůda je zcela odolná vůči plísním a houbovým chorobám, proto nepotřebuje žádnou chemickou ochranu. Má vyšší obsah kyselin a vyrobené víno voní po lesních jahodách. Tenhle Zázrak si zamilují především ženy pro jeho podmanivou vůni a příjemnou chuť s vyšším obsahem zbytkového cukru.
K lepšímu vychutnání moravských vín hraje Igor!

Degustační vzorky

 • Müller Thurgau, suché, 2016
 • Frankovka rosé, polosuché, 2016
 • Chardonnay, polosuché, 2018
 • Sauvignon, polosladké, 2016
 • Hibernal, polosladké, 2017
 • Miracle, polosladké, 2018
 • Frankovka, suché, 2018
Vstupné na místě 210 Kč. V ceně vstupného jsou vzorky pravého moravského vína, zasvěcený výklad, občerstvení a možnost nákupu degustovaných vín za zvýhodněnou cenu.

Únor 2019

středa 6. února v 19.00
Večer s kytarou ve Vinném sklípku Vinárium
Přijďte jen tak posedět a k přívlastkovým vínům si poslechnout živou, převážně folkovou hudbu. Hraje Igor a přátelé. A samozřejmě můžete i zpívat 🙂 Bude přítomen i malý velký básník Ladik!
S Igorkem si zazpíval a Ladikovy básně obdivoval i dvacetinásobný mistr světa v kolové Jindřich Pospíšil. Foto, Facebook.

čtvrtek 14. února v 19.00
S batohem do Peru
Zapomeňme na cestovku a vydejme se do Peru po vlastní ose pouze s batohem a nadšením. Poznejme osobně a bez výkladu život na venkově (okolí Cusca), města Arequipa, Cusco nebo Machu Picchu, projděme si bez časového omezování Cañon del Colca a Cotahuasi, v klidu se zastavme u jezera Titicaca a na Isla del Sol a křepce vystoupejme na Nevado Chachani a stratovulkán El Misti.
Na co si dát pozor, jaká je kultura cestování v jižním a jihovýchodním Peru a jaká jsou zdravotní rizika? Na to nám s jiskrou v oku odpoví slavista, romanista, anglista a iberoamerikanofil Pavel Burian.
Pavel považuje oblast Latinské Ameriky za svůj druhý domov. Na svých mnohaměsíčních cestách využívá především svoje jazykové znalosti. Podílel se na tvorbě slovníků slangové a hovorové americké španělštiny, brazilské portugalštiny, jazykového průvodce po Jižní a Střední Americe a slovníčku kečuánštiny.
Foto, Facebook.

úterý 19. února v 19.00
Elektra (1908)
Jednoaktovou operu Richarda Strausse na libreto dle vlastního dramatu Huga von Hofmannsthala (1903) na motivy Sofoklovy tragédie (411 či 410 př. n. l.) přiblíží muzikolog a hudební skladatel Miloš Štědroň.
Vstupné na místě 105 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem.

středa 20. února v 19.00
Víno, víno, víno!
Volné pokračování povídání o víně s bývalým diplomatem a zkušeným enofilem Luďkem Zahradníčkem. V druhé části si povíme něco o tom, jak se vyznat v zahraničních vínech: kde všude se víno pěstuje? Čím se liší germánský systém zatřiďování (platný i u nás) od románského? Jsou francouzská vína lepší než španělská? Jak se vyznat v cizojazyčných etiketách? Co jsou to vína „nového světa“? Nejsou některá nápadně levná? Proč se některá vína ze vzdálených zemí lahvují až v Evropě?
RNDr. Luděk Zahradníček v rámci svých povolání žil víc než 12 let v různých částech světa a ochutnal vína ze zemí tradičních i exotických producentů. Beseda bude zaměřena na vína, která si můžete koupit v našich supermarketech s důrazem na to, co je hlavním motivem celého našeho cyklu pořadů: jak si vybrat kvalitní víno za rozumnou cenu.
Vstupné na místě 105 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem.

čtvrtek 21. února v 19.00
A tak se odvažuji… (And So I Dare)
Po sedmi letech strávených v západní Evropě se slovenská novinářka Denisa Vojtényiová vrací zpět domů, aby vyprávěla svůj příběh a příběh knihy And So I Dare: Seven Common People, Seven Uncommon Lives (2017), na které spolupracovala s italským fotografem Stefanem Tognonem. Pokusme se najít odpovědi na otázky, jestli jsou rozdíly mezi východní a západní Evropou stále velké, nebo zda máme západní Evropu stále pro něco obdivovat, anebo zda se inspirací pro „západ“ nestáváme právě my. Irské folkové písně hrají Alex and Caolan (of Mala Ruckus) a vychutnáme si i domácí štrůdl 🙂 Video o knize.
Denisa je bývalá redaktorka Hospodárskych novín, několik let pracovala ve Slovenské televizi. Sedm let žila v Irsku, kde předtím studovala divadelní kritiku.
Stefano studoval astronomii v Padově a nyní pracuje jako e-commerce analytik. Digitální fotografii se začal věnovat hned po studiích. V jeho fotkách se snoubí klasická italská citlivost s moderním přístupem. V Dublinu, kde žil 15 let, měl několik výstav. Kromě And So I Dare publikoval i knihu Intervalli Musicali Nella Scala Temperata a 12 Note. Momentálně žije v Praze. (Zdroj: ČBDB.) Foto, Facebook.

O knize And So I Dare
Na svojej ceste po Európe (vrátane Slovenska) sa inšpirovali siedmimi skutočnými príbehmi ľudí s extrémnymi osudmi, ktorí by podľa bežných stereotypov mali žiť na periférii spoločnosti. Nežijú. Naopak, sú aktívni v politike, pracujú ako novinári, softvéroví developeri, právnici či dizajnéri. A to aj napriek tomu, že nevidia, majú výšku dieťaťa, sú exprostitútkami alebo trpia maniodepresiou.
And So I Dare chce vzdať hold nielen siedmim moderným samurajom a ich odvahe pri hľadaní miesta v dnešnej spoločnosti, ale aj najkrajšiemu a najrozmanitejšiemu kontinentu na svete – Európe. Kolíske západnej civilizácie a vzdelanosti, domovu mnohých národov a kultúr, ktorých unikátny charakter, tradície a zvyky je našou povinnosťou chrániť, rozvíjať a hlavne ubrániť pred agresívnou globalizáciou.
„Keď som pred siedmimi rokmi odchádzala zo Slovenska, ,malí ľudia‘ v supermarkete predo mnou utekali, poblednutí slepí ľudia väčšinou posedávali v obývačkách a ja som nemohla písať o niektorých témach, pretože boli ,nevhodné‘ pre našich čitateľov. Dnes majú tí istí ,malí ľudia‘ svoju vlastnú organizáciu, o slepých ľuďoch sa točia umelecké filmy a mne vyšiel príbeh o exprostitútke,“ hovorí bývalá novinárka. Svoje dôvody zapojiť sa do projektu vysvetľuje aj fotograf Stefano Tognon: „Príbehy sa mi zdali originálne, pretože mnohé témy v nich sú stále tabuizované alebo marginalizované. A keďže rád experimentujem, spojenie umeleckej konceptuálnej fotografie s reálnou žurnalistikou som považoval za výzvu.“ Ako ďalej dodáva, pripraviť sériu umeleckých fotiek na tému alkoholizmu alebo bipolárnej poruchy nebolo jednoduché. „Práve to ma však na projekte fascinovalo. Rovnako ako kultúrne rozdiely,“ opisuje začiatok slovensko-taliansko-írskej koprodukcie umelec z Padovy.

Leden 2019

středa 9. ledna v 19.00
Novoroční očista védskou meditací
Jak na Nový rok, tak po celý rok! Jak nám může tisíce let stará a praxí osvědčená technika změnit (pohled na) život? Jediný způsob jak se zbavit stresu a jeho důsledků je klid a odpočinek. Ty v dnešní době „nikdo nemá“. Stejně jako ve spánku, tak i v meditaci odpočíváme a necháváme své tělo se léčit. Do kurzu védské meditace nás zavede Radek Šimčík.
Radek absolvoval mnoho pokročilých kurzů védské meditace u mistrů Limora Babaie, Thoma Knolese a Tima Browna. Mimo jiné také osmiměsíční Integrovaný kurz učitele meditace v roce 2016, který úspěšně zakončil v indické Rishikeshi. Radek pořádá své vlastní kurzy Védské meditace a jeho velkým přáním je rozšířit povědomí o ní a umožnit používat tuto techniku i dalším lidem.
Vstupné 250 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem.

čtvrtek 17. ledna v 19.00
Z mrtvého domu (1928) – z důvodu nemoci se pořad nekoná
„Vzbouřil jsem chochly. Na majora se umluvili. A já hned zrána vypůjčil si u souseda nůž. – Na majora čekám. – Jede.“ Román Zápisky z Mrtvého domu (1861) napsal F. M. Dostojevskij jako vzpomínky smyšleného vězně Gorjančikova podle vlastních dojmů z žaláře na Sibiři, kde byl držen jako politický vězeň hned na počátku své spisovatelské dráhy. Interpretaci Janáčkovy opery skrze různé inscenační postupy, symboliku a mytologii s DVD projekcí částí inscenace provede interdisciplinární tvůrce Vladimír Kiseljov (video na ČT).
Vladimírovy obrazy vyjadřují komplexní synestetické vnímání světa – vnímá hudbu a všechny vjemy barevně a svými obrazy tedy propojuje všechny smysly diváka – barvy, filosofický význam, hudbu, pohyb, prostor a čas –, což způsobuje rozšíření cítění a vědomí diváka. Jeho tvorba je každodenně velmi hluboce promýšlená a prožitá autentická přímá vnitřní cesta přetvořená do uměleckého díla, které je silné a vyzařuje pozitivní energii a jeho vhled do mechanizmů fungování světa. Svou tvorbou tvoří harmonii sfér, všejednotu, soulad a lásku. Vladimír má za sebou více než 80 výstav svých maleb (Berlín, Edinburgh, Vídeň, Florencie, Kodaň, Lipsko, Weimar, Praha aj.).

úterý 22. ledna v 19.00
Salome (1905)
Jednoaktovou operu Richarda Strausse na libreto podle tragédie Oscara Wilda (1893) dle novozákonního příběhu proroka Jana Křtitele a nevlastní dcery krále Heroda Salome v několika různých jevištních zpracováních představí muzikolog Miloš Štědroň.

středa 23. ledna v 19.00
Víno, víno, víno!
Bývalý diplomat a vášnivý enofil Luděk Zahradníček nás uvede do tajů výběru dobrého vína. Co znamenají všechny ty údaje na etiketě? Co je to zemské víno? Je výběr z hroznů lepší než pozdní sběr? Jaké víno se hodí na vaření a jaké na svařák? Jsou vína s korkovou zátkou určitě lepší, než ta se šroubovacím uzávěrem?
Začíná třídílná série povídání o víně ne pro znalce, ale pro obyčejné lidi, kteří si za rozumné peníze chtějí vybrat dobré víno, případně dárek a přitom se neztrapnit. V tomto prvním dílu se dozvíme o základním dělení moravských (a českých) vín. Není jen červené a bílé! Má být veltlín opravdu zelený? Jak to, že odrůda tramín červený dává bílé víno? Mám opovrhovat sudovým vínem?
RNDr. Luděk Zahradníček pracoval v letech 1999–2004 na Ministerstvu zahraničních věcí, kde se věnoval především přípravě vstupu České republiky do EU. Mezi lety 2004–08 působil jako chargé d’affaires v Singapuru. Od září do listopadu 2008 se stal velvyslancem se zvláštním posláním (Ambassador-at-Large) pro vědu a technologie, od prosince 2008 do září 2012 zastupoval opět jako chargé d’affaires Českou republiku na velvyslanectví v Harare, které slouží společně pro Zimbabwskou republiku, Malawiskou republiku, Mosambickou republiku a Zambijskou republiku. (Zdroj: Wikipedie.) Foto, Facebook.

Prosinec 2018

středa 5. prosince v 19.00
Jak funguje dobití baterek védskou meditací?
Jak nám může tisíce let stará a praxí osvědčená technika změnit (pohled na) život? Jediný způsob jak se zbavit stresu a jeho důsledků je klid a odpočinek. Ty v dnešní době „nikdo nemá“. Stejně jako ve spánku, tak i v meditaci odpočíváme a necháváme své tělo se léčit. Do světa védské meditace nás zavede Radek Šimčík.
Védská meditace je jednoduchá technika ověřená praxí miliónů lidí, časem a dnes také vědou. Na rozdíl od mnoha jiných technik je jednoduchá, nic k ní nepotřebujeme, protože využívá přirozenosti naší mysli k tomu, aby se sama zklidnila. Uklidňuje její nestálost, hravost, snahu po něčem lepším, jiném. Při této technice se nemusíme snažit mysl uklidnit a „násilím“ zastavovat myšlenky. Takže s jistotou můžeme říci, že každý, kdo dokáže v duchu opakovat slovo, dokáže meditovat.
Radek absolvoval mnoho pokročilých kurzů védské meditace u mistrů Limora Babaie, Thoma Knolese a Tima Browna. Mimo jiné také osmiměsíční Integrovaný kurz učitele meditace v roce 2016, který úspěšně zakončil v indické Rishikeshi. Radek pořádá své vlastní kurzy Védské meditace a jeho velkým přáním je rozšířit povědomí o ní a umožnit používat tuto techniku i dalším lidem.
Vstupné na místě 105 Kč, v předprodeji 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem. Foto, Facebook.

úterý 11. prosince v 19.00
Cestou Bohuslava Reynka
Volný cyklus poezie Cestou… bude tentokrát věnován českému básníkovi Bohuslavu Reynkovi (1892–1971). Recituje Alexander Meduna, na kytaru doprovází a své písně hraje Miloš Kalina.
Vstupné na místě 105 Kč, v předprodeji 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem. Foto, Facebook.

středa 12. prosince v 19.00
Humanitární akce: Bosco Boys (Afrika) a Šingál (Kurdistán)
Kibera slum v keňském hlavním městě Nairobi je považován za ten největší v Africe a v neveselém žebříčku nejrozlehlejších slumů světa zaujímá třetí místo. Počet lidí žijících v této oblasti je jen velmi obtížné zjistit, nicméně statistiky UN uvádí, že má přibližně 2,5 milionů „obyvatel“. Drtivá většina zde žijících lidí nemá příjem vyšší jak 1 USD denně. To s sebou pochopitelně přináší obrovské problémy: kriminalitu, drogy, prostituci, ale i pomyslné rozdělení slumu do gangů a jednotlivých „čtvrtí“. Hlavní ulice lemované rozloženými krámky prodejců nabízejících různorodé zboží pochybného původu. Všude pokřikují děti, zní hlasitá hudba z reproduktorů, protéká zahnívající splašková voda a o odpadky zakopáváte na každém kroku. To vše obklopeno rezavými chatrčemi, které skýtají svým obyvatelům prostor jen o něco málo větší než 5 m2.
Děti se zde často potloukají s lahví lepidla u nosu. Některé užívají dokonce tvrdé drogy, jiné alkohol vyráběný načerno z kvasnic a cukru. Právě těm se snaží naši Salesiáni pomoci, a proto působí ve zdejších slumech. Dětem nabízí především vzdělání ve svých školách a volnočasové aktivity, na kterých se podílí i dobrovolníci z Česka. Některé děti, i desetileté, neumí číst a psát. Pro mnohé z nich je salesiánská pomoc jedinou možností, jak se vymanit z bludného kolotoče nebezpečného drogového života.
Šingál, poklidné prastaré město velikosti Olomouce. Žili tu vedle sebe Jezídi (Kurdové), muslimové i křesťané. To vše se změnilo jednu srpnovou noc v roce 2014. Do oblasti vtrhl tzv. Islámský stát a ve snaze vyhladit Jezídy začal město plenit a ničit. Na 2 000 jich bylo zabito, 6 000 lidí, zejména žen a dětí bylo odvlečeno do otroctví (z části byli vychovávaní vojáci, většinou však ženy a mladí chlapci do sexuálního otroctví) a město téměř srovnáno se zemí. Popelem padl i velmi starý Arménský křesťanský kostel. Na 4 500 rodin uteklo před hrůzami do hor, kde žijí v provizorních podmínkách – bez vody, kterou musí dovážet, vystaveni extrémním přírodním živlům a hlavně bez lékařské péče kde žijí dodnes. Osvobození města proběhlo v roce 2015, kdy kurdské jednotky za podpory vojáku a letadel USA vyhnali bojovníky tzv. Islámského státu zpět na území Sýrie. Od té doby se do města život vracel velmi pozvolna. Zlom nastává až v roce 2017, kdy se bojová linie stabilizuje (byť jen necelých 5 km od oblasti). Lidé se snaží vracet do svého města a postupně jej opravovat. A klinika, kterou se zde snaží vybudovat Diecézní charita Brno je jednou z jistot, které dávají naději lidem, že se mohou vracet.
Ostatně přesně tohle nám potvrdila jedna žena vykoupená z otroctví tzv. IS. Její manžel byl popraven před jejími zraky, byla nesčetněkrát znásilněna, popálena kyselinou: „Prosím postavte nám nemocnici už kvůli mně, potřebujeme naše lékaře v Shingalu, je to má domovina, moji Jezídi, lidé, které miluji.“
Jak se fotograf Richard Bouda cítil a jaká atmosféra panuje v zemích, které většina z nás zná jen z televizních zpráv?
Vstupné na místě 105 Kč, v předprodeji 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem.

čtvrtek 13. prosince v 19.00
Leoš Janáček: Putování dušičky a symfonie Dunaj
Jak se může muzikologická práce podobat práci detektivní? Nedokončené skladby Leoše Janáčka Koncert pro housle a orchestr „Putování dušičky“ (1926) a symfonii Dunaj (1923–25) kriticky vydali Leoš Faltus a Miloš Štědroň. Druhý jmenovaný vypráví o editorské a často detektivní práci s Janáčkovými díly.
Vstupné
na místě 105 Kč, v předprodeji 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem.

úterý 18. prosince v 19.00
Téma Grálu v dílech Richarda Wagnera – z důvodu nemoci se pořad přesunuje na 5. února 2019
Interpretaci tématu Grálu ve všech operách Richarda Wagnera (především Lohengrin, Tristan a Isolda, Parsifal) skrze různé inscenační postupy, symboliku a mytologii + DVD projekci částí inscenací s výkladem provede interdisciplinární tvůrce a předseda Spolku Richarda Wagnera Brno Vladimír Kiseljov.
Vstupné na místě 105 Kč, v předprodeji 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem.

Listopad 2018


středa 7. listopadu v 19.00
Veselá poezie všedního dne
Jak nevšední mohou být verše o všedních záležitostech člověka. Pobavme se i poučme ústy malého velkého recitátora Ládíka za Igorova kytarově-folkového mezihraní. A budete se smát! 🙂

neděle 11. listopadu v 11.11:11
Svatomartinská vína
Neřízená degustace letošních, svatomartinských vín vinařství Košut a Zborovský. Hrají a zpívají Cimbálová muzika Jánoch (11.11:11–13.00) a Igor a přátelé a my (17.00–19+).
Vstupné na místě 189 Kč, v předprodeji 150 Kč. V ceně je ochutnávka svatomartinských vín, chleba s husí paštikou, hudba a pohoda. Každý Martin má welcomedrink zdarma! Foto, Facebook.

středa 14. listopadu v 19.00
Film: Jižní Gruzie
Gruzie je krásná země plná zajímavostí, přírodních krás, příjemných lidí a výborného vína. Jižní Gruzie je náhorní plošina s velkými jezery. V krajině velkých stepí nejsou stromy, neboť sopečná půda je příliš hluboká, a proto se kořeny stromů k vodě nedostanou. Je to ale i hornatý kraj s hlubokými údolími a kaňony, kde jsou původní meruňky a také úžasné skalní město Vardzia – s velkou a pohnutou historií. Cestovatelský film a fotografie nám promítne potulný fotograf a filmař Jan Šamánek.
Vstupné na místě 105 Kč, v předprodeji 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem.

úterý 20. listopadu v 19.00
Její pastorkyňa (1903)
Leoš Janáček napsal svoji operu podle dramatu Gabriely Preissové (1890). Hudební skladatel a náš přední janáčkovský badatel Miloš Štědroň nám přiblíží, zda je původní drama psáno dle skutečné, tragické události, jaké řízení osudu vedlo k prvnímu provedení opery a jaké byly a jsou režijní přístupy k jejímu ztvárnění.
Vstupné na místě 105 Kč, v předprodeji 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem.

středa 21. listopadu v 19.00
Degustace Vinařství Žarošice
Řízenou degustaci povede vinař Petr Svoboda. „Naše malé vinařství obdělává necelé 2 ha vinic ve viniční trati Nové Hory. Všechny vinice leží na úpatí Ždánického lesa s krásnou jižní dispozicí. Dbáme především na vysokou kvalitu pěstovaných hroznů a jejich šetrné zpracování.“
Vstupné na místě 210 Kč, v předprodeji 195 Kč. V ceně jsou vzorky pravého moravského vína, zasvěcený výklad, občerstvení a možnost nákupu lahvových vín za zvýhodněnou cenu. Foto, Facebook.

Degustační vzorky

 • Ryzlink vlašský, suché, pozdní sběr, 2017
 • Muškát moravský, suché, pozdní sběr, 2017
 • Julie, známkové víno, suché, pozdní sběr, 2017
 • Ryzlink rýnský classic, suché, pozdní sběr, 2017
 • Zweigeltrebe rosé, suché, pozdní sběr, 2017
 • Hibernal, polosladké, výběr z hroznů, 2017
 • Chardonnay, polosladké, výběr z hroznů, 2017
 • Cabernet Sauvignon, suché, pozdní sběr, 2016
 • Zweigeltrebe, suché, pozdní sběr, 2016
 • Dornfelder, suché, pozdní sběr, 2017

čtvrtek 22. listopadu v 19.00 – z důvodu nemoci se pořad přesunuje na 17. ledna 2019
Z mrtvého domu (1928)
Interpretaci Janáčkovy opery skrze různé inscenační postupy, symboliku a mytologii + DVD projekci částí inscenace s výkladem provede interdisciplinární tvůrce Vladimír Kiseljov.
Vstupné na místě 105 Kč, v předprodeji 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem.

středa 28. listopadu v 19.00
Balkán a Ukrajina
Směsice národů a kultur, nekonečné lesy a hluboké kaňony, mystická podzemí a divoké řeky, tak pestrý je Balkán. Pojďme společně ochutnat tuto pestrou mozaiku, prozkoumat neznámé jeskyně a prožít dobrodružné výpravy za jejich objevováním.
Ukrajina není jen bojiště na východě a pašeráci cigaret na západě. Zašlá sláva Solotvina, sádrovcové jeskyně, cesta do minulosti života obyčejných lidí… O svých zážitcích z cest bude vypravovat a fotografie promítne Richard Bouda.
Vstupné na místě 105 Kč, v předprodeji 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem. Foto, Facebook.

Říjen 2018

středa 3. října v 19.00
Já a islám
Biochemik, učitel a diplomat Luděk Zahradníček pracoval mezi muslimy pět let v Tunisku a v Alžírsku. Chtě nechtě se musel zajímat o islám a jeho učení. Nyní už víc než 40 let sleduje jeho vývoj v kontextu moderního světa. Služebně, nebo jen ze zájmu, pobýval v desítce zemí, kde je islám hlavním náboženstvím a v několika dalších, kde jsou muslimové významnou menšinou. Jaký je islám? Je nebezpečný? Dá se skloubit s dnešní dobou a nehrozí nám islámská invaze? Na tyto a další otázky se diplomat na odpočinku pokusí najít odpověď.
Vstupné na místě 105 Kč, v předprodeji 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem. Foto, Facebook.

čtvrtek 11. října v 19.00
Film: Říše zkamenělého času (2015)
Když jsem byl malý kluk, chodil k nám profesor Absolon, který si povídal s dědečkem o přírodě. Protože mám Moravský kras moc rád, vznikl 3D film Říše zkamenělého času, který pojednává o krásách Moravského krasu a jeho tajemných zákoutích společně s výpovědí z hlubin času, kdy byla tato oblast osídlována pravěkými lidmi. O filmování nám bude vyprávět jeden z autorů filmu Jan Šamánek.
Vstupné na místě 105 Kč, v předprodeji 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem. Facebook.

úterý 16. října v 19.00
Příhody lišky Bystroušky (1923)
Interpretaci opery skrze různé inscenační postupy, symboliku a mytologii + DVD projekci částí inscenace s výkladem provede interdisciplinární tvůrce Vladimír Kiseljov.
Vstupné na místě 105 Kč, v předprodeji 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem.

středa 17. října v 19.00
Degustace vinařství PERK
Řízenou degustaci povede vinař Petr Mühlberger. Vinařství PERK je nové, rozvíjející se vinařství nacházející se v Miroslavi, ve Znojemské vinařské podoblasti. Vyprodukované víno pochází 100% z hroznů vlastní produkce.
Vstupné na místě 210 Kč, v předprodeji 195 Kč. V ceně jsou vzorky pravého moravského vína, zasvěcený výklad, občerstvení a možnost nákupu lahvových vín za zvýhodněnou cenu. Foto, Facebook.

Degustační vzorky

 • Veltlínské zelené, suché, 2017, viniční trať Weinperky
 • FRESH, suché, 2017, cuvée z odrůd Veltlínské zelené a Müller Thurgau, viniční trať Weinperky
 • Ryzlink rýnský, polosuché, 2017, viniční trať Weinperky
 • Sylvánské zelené, polosuché, 2017, viniční trať Weinperky
 • Rotgipfler, polosladké, 2017, viniční trať Weinperky
 • Müller Thurgau, polosladké, 2017, viniční trať Weinperky
 • Zweigeltrebe rosé, polosladké, 2017, viniční trať U Vinohradu
 • Zweigeltrebe, suché, 2017, viniční trať U Vinohradu
 • Dornfelder, suché, 2017, viniční trať U Vinohradu

úterý 23. října v 19.00
Věc Makropulos (1925)
Leoš Janáček napsal svoji operu podle hry Karla Čapka (1922). Osud nesmrtelné ženy Emilie Marty, okolnosti vzniku libreta a hudby nám přiblíží hudební skladatel a náš přední janáčkovský badatel Miloš Štědroň.
Vstupné na místě 105 Kč, v předprodeji 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem.

Září 2018

středa 19. září v 18.00
Večer s kytarou ve Vinném sklípku Vinárium
Přijďte jen tak posedět a k přívlastkovým vínům si poslechnout živou, převážně folkovou hudbu. Hraje Igor a přátelé. A samozřejmě můžete i zpívat 🙂

čtvrtek 20. září v 19.00
Degustace vinařství Jedlička aneb Medailová smršť
Řízenou degustaci medailových, moravských vín povede enolog a ředitel bořetického vinařství Jaroslav Suský reprezentující už osmou generaci dvou vinařských rodů Suských a Štambachrů.
Vstupné na místě 350 Kč, v předprodeji 320 Kč. V ceně jsou vzorky pravého moravského vína, zasvěcený výklad, občerstvení a možnost nákupu lahvových vín za zvýhodněnou cenu. Foto, Facebook.

Degustační vzorky

 • Veltlínské zelené, pozdní sběr, suché, 2015, ocenění: Seal of Approval AWC Vienna 2016 i 2017
 • MORR Muškát Ottonel/Ryzlink rýnský, pozdní sběr, suché, 2015, ocenění: Velká zlatá Litoměřice 2017, Zlato Galicja vitis/PL 2017, Zlato Vinum Gradecense 2016, Zlato Chrudimské svf 2017, Stříbro AWC Vienna 2016 i 2017, Stříbro EPICURE 2016, Bronz SSRKH Bořetice 2016
 • Ryzlink rýnský, pozdní sběr, suchý, 2015, ocenění: Zlato Král vín ČR 2016, Zlato FESTWINE 2017, Suchá vína online UE, Zlato Salon vín ČR 2018, Zlato Galicja vitis/PL 2018, TOP 30 vín MH Velké Pavlovice, Zlato EPICURE 2016, Zlato Chrudim 2016, Stříbro AWC Vienna 2017, Stříbro MUN-DUS/SK 2017
 • Pálava, pozdní sběr, suché, 2017, ocenění: Stříbro FESTWINE 2018
 • Sauvignon, pozdní sběr, polosladké, 2016
 • Rulandské šedé, oranžové víno, výběr z hroznů, suché, 2016
 • Svatovavřinecké, VOC, suché, 2015, ocenění: Zlato FESTWINE 2018, Zlato Galicja vitis/PL 2018, Zlato Chrudimské svf 2017, Zlato Bořetice 2017
 • Merlot, výběr z hroznů, suché, 2015, ocenění: Stříbro FESTWINE 2017, TOP 30 vín MH Velké Pavlovice 2017, Stříbro Praque Wine Trophy
 • Cuvée Túfary, pozdní sběr, suché, 2015, ocenění: TOP 30 vín MH Velké Pavlovice 2018, Seal of Approval AWC Vienna, Kapitánské víno UNVÍN 2017
 • Sekt André brut, jakostní víno šumivé, suché

úterý 25. září v 19.00
Káťa Kabanová (1921)
Leoš Janáček napsal svoji operu podle Ostrovského tragédie Bouře (1859). Příběh nešťastné lásky Káti k Borisovi, okolnosti vzniku libreta a hudby nám přiblíží hudební skladatel a náš přední janáčkovský badatel Miloš Štědroň.
Vstupné na místě 105 Kč, v předprodeji 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem. Foto, Facebook.

středa 26. září v 19.00
USA – Nové Mexiko
Apačské území jižní části USA není jen nekonečně se táhnoucí zeď rozdělující jednu zem na dva světy. Podzemí neukrývá pouze bohatou zásobu černého zlata, ale i nespočet přírodních krás. Pojďme společně navštívit tajemné podzemí skryté běžnému návštěvníkovi! Najdeme zde nádherně zdobené jeskyně plné gigantických stalagmitů, modravě průzračných jezer a pohádkově tvarovaných, vzácných, sádrovcových útvarů.
Navštívíme i druhý nejstarší park světa Yellowstone, který uchvacuje svojí barevností, chrlícími gejzíry a volně se pasoucími bizony a jeleny. Po Route 66 se dopravíme k hlubinám Grand Canyonu, povíme si, jaké je to spát nadivoko v indiánském území hned několika kmenů a pochopitelně nebude chybět ani autentická dokumentace současného amerického života. Po apačském území nás provede fotograf a cestovatel Richard Bouda.
Vstupné na místě 105 Kč, v předprodeji 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem. Foto, Facebook.

Archiv Malého divadla vína.

K správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více informací

Informace o souborech cookies

Co jsou cookies

Cookies jsou drobné textové soubory ukládané do vašeho počítače. Ukládá je internetový prohlížeč na žádost jednotlivých webových stránek, které si prohlížíte. Webové stránky si mohou zpětně vyžádat obsah souboru. Podle něj poznají, které stránky jste dříve navštívili nebo jestli máte nevyřízenou rezervaci. Cookies jsou nutné pro správné fungování většiny rozsáhlejších stránek na internetu.

Jaké typy souborů používáme

Analytické – umožňují sledovat návštěvnost stránek a využívání různých funkcí. Podle nich se snažíme naše stránky a služby zlepšovat, abyste námi byli spokojení.
Trackovací a remarketingové – pomáhají nám optimalizovat nabídku pro zákazníky a oslovit je v reklamních plochách na jiných webových stránkách.
Konverzní – slouží k vyhodnocení jak funguje reklama a různé cesty, jak se k nám uživatelé dostávají.

Vypnutí ukládání cookies

Běžné internetové prohlížeče umožňují ve svém nastavení vypnutí práce s cookies. Podívejte se do nápovědy ke svému prohlížeči a postupujte podle tam uvedených pokynů. Mějte na paměti, že s vypnutými cookies se může významně snížit komfort rezervace a případných dalších funkcí našeho webu.

Zavřít