4. 5. 2017

Malé divadlo vína

Únor 2018

pátek 2. února v 18.00
Večer s kytarou ve vinném sklípku Vinárium
Přijďte jen tak posedět a k přívlastkovým vínům si poslechnout živou, převážně folkovou hudbu. Hraje Igor a přátelé. A samozřejmě můžete i zpívat 🙂 Foto, Facebook.

čtvrtek 8. února v 19.00
Fenomén Webber
Muzikálový génius Andrew Lloyd Webber (*1948) je autorem slavných scénických děl jako jsou Jesus Christ Superstar nebo Fantom opery a rovněž mnoha popsongů. Muzikály Evitu a Kočky nám v ukázkách z CD a DVD představí skladatel a muzikolog Miloš Štědroň.
Vstupné 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem. Foto, Facebook.

středa 14. února v 19.00
Singapur
Byť miniaturní ostrůvek, přesto jeden z nejvyspělejších států na světě. Žádná betonová džungle, ale zahrady, ve kterých žije na pět milionů lidí čtyř hlavních etnických skupin. Ve státě – měřítky EU označovaném jako autoritářský – jsou všichni spokojení. Jaká jsou tajemství singapurského úspěchu? To nám prozradí diplomat ve výslužbě Luděk Zahradníček. Čtyři roky stál v čele českého velvyslanectví v Singapuru a jako málokdo jiný pronikl do tajů tohoto městského státu.
Vstupné 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem.

čtvrtek 15. února v 19.00
Venezuela
Vědecká expedice na stolové hory venezuelské Guyany je jako domino! Chimantá Massif je náš hrací stůl, expediční tým, složený ze specialistů různých vědeckých oborů, jsou hráči. Každý přikládá své kostky do společného hada poznání nitra Ztraceného světa… Projekce fotografa Richarda Boudy nás zavede na stolové hory ve Venezuele, kde prozkoumáme nejmohutnější a naprosto unikátní jeskyně v křemencích, podíváme se na nebezpečná místa, kde se těží zlato a život tu nemá valnou cenu. K tomu v protiváze zklidníme myšlenky ve společnosti nádherné přírody a domorodých indiánů.
Vstupné 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem. Foto, Facebook.

středa 21. února v 19.00
Komorní koncert: Sany a Tom
Akustické coververze písní od 60. let přes rock, folk, až po současnost. Sandrine Amadou Titi – zpěv, Tomáš Šťáva – kytara, zpěv.
Vstupné 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem. Foto. Facebook.

čtvrtek 22. února v 19.00
Richard Wagner: Die Walküre – Lidství, láska a oběť
Druhý díl cyklu Der Ring des Nibelungen (Prsten Nibelungův). Interpretaci opery skrze různé inscenační postupy, symboliku a mytologii + DVD projekci částí inscenace s výkladem provede interdisciplinární tvůrce a předseda Spolku Richarda Wagnera Brno Vladimír Kiseljov.
Vstupné 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem. Foto. Facebook.

středa 28. února v 19.00
Veselá poezie všedního dne
Jak nevšední mohou být verše o všedních záležitostech člověka. Pobavme se i poučme ústy malého velkého recitátora Ladika za Igorova kytarového mezihraní.
Vstupné 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem. Rezervovat místo.

Březen 2018

pátek 2. března v 18.00
Večer s kytarou ve vinném sklípku Vinárium
Přijďte jen tak posedět a k přívlastkovým vínům si poslechnout živou, převážně folkovou hudbu. Hraje Igor a přátelé. A samozřejmě můžete i zpívat 🙂 Rezervovat místo.

středa 7. března v 19.00
Píšu ti… Tady mě máš
Hudebně-poetický večer představí tematické bloky autorských básní a písní napříč emocemi. Přijďte se ponořit do světa vyznání žen(ám) v předvečer Mezinárodního dne žen. Čte Veronika, zpívá a na kytaru hraje Jenoféfa Beta.
Vstupné 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem. Rezervovat místo.

čtvrtek 8. března v 19.00
Balada pro banditu (1975)
O legendárním muzikálu Divadla (Husa) na provázku a o všem co se dělo kolem něj bude vyprávět sám tvůrce hudby Miloš Štědroň.
Vstupné 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem. Rezervovat místo.

pátek 9. března v 19.00
Film: Poplach v dunajské deltě (2016)
Na rumunském pobřeží Černého moře končí Dunaj mohutnou deltou, která svými říčními rameny objímá neuvěřitelně krásný přírodní ráj. Po staletí tady žili lidé, jejichž přirozeným způsobem obživy byl rybolov. Dnes však staří rybáři umírají hladem. Co je toho příčinou? Proč bijí zvony v Dunajské deltě na poplach?
Jan Šamánek vypráví o tom, jak putovali a filmovali v přírodním ráji na konci Dunaje, v dunajské deltě, která má tolik krásných, ale i smutných příběhů.
Bude promítnut film Poplach v dunajské deltě: Marek Srba, Jan Šamánek, Dáša Srbová, Vojtěch Reil.
Vstupné 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem. Rezervovat místo.

čtvrtek 15. března v 19.00
Degustace Vinařství Němec Zbyněk
Řízenou degustaci povede sám vinař Zbyněk Němec z Čejkovic. K lepšímu chuťovému vjemu nám na kytary zahrají EMHADE. Vstupné 195 Kč. V ceně jsou vzorky pravého moravského vína, zasvěcený výklad, občerstvení a hudba. Rezervovat místo.

pátek 16. března v 19.00
Chile: ze Santiaga až do Patagonie
Chile je země kontrastů: od pouští na severu až po ledovce na jihu. Podíváme se letmo do Santiaga a Valparaisa – města Pabla Nerudy – a pak dál na jih, na ostrov Chiloé, odkud prý pocházejí brambory a nakonec mezi tučňáky k patagonským ledovcům. Po západní straně jihoamerického kontinentu nás bezpečně provede diplomat na odpočinku Luděk Zahradníček.
Vstupné 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem. Rezervovat místo.

středa 21. března v 18.00
In vino veritas aneb Vinná procházka centrem Brna
Povídání o víně, jeho počátcích, brněnské historii a jak to bylo s vínem a vinným šenkem v Brně v dobách dávných… Centrem Brna nás provede Jana Amadou. Vinná konzumace bude zajištěna i během procházky městem, aby účastníkům cestou nevyschlo a mohli si tak vinné povídání lépe vychutnat.
Bonus pro účastníky: možnost nákupu lodního lístku na plavbu lodí Horácko po čarokrásné Dalešické přehradě za zvýhodněnou cenu.
Vstupné: 195 Kč. V ceně je: průvodce, džbánek vína s přívlastkem a víno na cestu 🙂 Začátek a konec prohlídky ve Vinném sklípku Vinárium. Délka trasy cca 60–70 minut. Rezervovat místo.

čtvrtek 22. března v 19.00
Richard Wagner: Siegfried – Hrdinství, zrání a zasvěcení
Třetí díl cyklu Der Ring des Nibelungen (Prsten Nibelungův). Interpretaci opery skrze různé inscenační postupy, symboliku a mytologii + DVD projekci částí inscenace s výkladem provede interdisciplinární tvůrce a předseda Spolku Richarda Wagnera Brno Vladimír Kiseljov.
Vstupné 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem. Rezervovat místo.

středa 28. března v 19.00
Irácký Kurdistán: půda – voda – země – lidé
Blízkovýchodní oblast rozkládající se na území Turecka, Sýrie, Iráku, Íránu a Arménie. Komentované promítání fotografií z iráckého Kurdistánu, v němž pedolog Aleš Kučera profesně působil v letech 2010/11. Vstupné 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem. Rezervovat místo.


Leden 2018

středa 10. ledna v 18.00
Večer s kytarou ve vinném sklípku Vinárium
Přijďte jen tak posedět a k přívlastkovým vínům si poslechnout živou, převážně folkovou hudbu. Hraje Igor a přátelé. A samozřejmě můžete i zpívat 🙂

čtvrtek 11. ledna v 19.00
Rusalka – muzikál (přesunuto z prosince)
Pokus o popularizaci vážné hudby? Snaha o komerční úspěch? Co vše lze udělat s národní operou Antonína Dvořáka, a jak se s rolemi vyrovnali populární zpěváci (Rusalka: Bára Basiková, Princ: Petr Muk), nám ukáže skladatel a muzikolog Miloš Štědroň.
Vstupné 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem.

pátek 12. ledna v 19.00
Čtyři roky v Zimbabwe
Jak se pracuje v diplomatických službách českému občanovi v republice na jihu Afriky? Jaké lidské a politické osudy potkaly v letech 2008–12 „chargé d’affaires“ Luďka Zahradníčka? Promítání fotografií a působivé vyprávění o každodenním životě v pro nás exotické zemi.
Vstupné 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem. Foto, Facebook.
RNDr. Luděk Zahradníček pracoval v letech 1999–2004 na Ministerstvu zahraničních věcí, kde se věnoval především přípravě vstupu České republiky do EU. Mezi lety 2004–08 působil jako chargé d’affaires v Singapuru. Od září do listopadu 2008 se stal velvyslancem se zvláštním posláním (Ambassador-at-Large) pro vědu a technologie, od prosince 2008 do září 2012 zastupoval opět jako chargé d’affaires Českou republiku na velvyslanectví v Harare, které slouží společně pro Zimbabwskou republiku, Malawiskou republiku, Mosambickou republiku a Zambijskou republiku. (Zdroj: Wikipedie.)

středa 17. ledna v 19.00
Pejtra & Mendelsson: Jazz a jiné marginálie
Šansonově, bluesově i jazzově laděné písničky v podání brněnské zpěvačky Pejtry za klávesového doprovodu Jana Mendelssona.
Vstupné 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem. Foto, Facebook.

čtvrtek 18. ledna v 19.00
Richard Wagner: Das Rheingold – Božství, prvotní jednota a ztráta čistoty
První díl cyklu Der Ring des Nibelungen (Prsten Nibelungův). Interpretaci opery skrze různé inscenační postupy, symboliku a mytologii + DVD projekci částí inscenace s výkladem provede interdisciplinární tvůrce a předseda Spolku Richarda Wagnera Brno Vladimír Kiseljov.
Vstupné 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem.

středa 24. ledna v 19.00
Proč se nebát tmy?
Co je vlastně tma? Je to nedostatek světla. Během nedostatku světla se ovšem věci a tvary kolem nás nemění. Ani my se neměníme. Mění se jenom naše představa o tom, co nevidíme. Oko neposílá do mozku obvyklé údaje a mozek nemá co zpracovat. Jsou to pouze představy našeho mozku o tom, co ve tmě je a co není. Tma je také opak světla. Neustálé střídání dne a noci, které už ne-vnímáme, protože máme umělé světlo a používáme ho až nadbytečně. Teprve ve tmě může světlo zazářit. Ve tmě se čas zastaví a vše jen plyne. Je to nádherný pocit! Tma a ticho léčí – to věděli už ve starověku a platí to stále. A o tom, co všechno tma člověku dodá a umožní, bude vyprávět Jana Sekaninová.
Vstupné 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem. Facebook.

pátek 26. ledna v 19.00
Probuzení – poetický večer při svíčkách
Hlas, co rozezní jarní louku plnou krásných motýlů a náhle v hlavě mám pár brouků. Kudy jít a co zachytit, co vzít a co nechat stranou. Čtení básní s příběhem. Ke každé z nich… a možná trochu víc. Roman Srnec – básně, Zdeněk Zápeca – kytara.
Vstupné 95 Kč. V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem.

Archiv Malého divadla vína.

K správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více informací

Informace o souborech cookies

Co jsou cookies

Cookies jsou drobné textové soubory ukládané do vašeho počítače. Ukládá je internetový prohlížeč na žádost jednotlivých webových stránek, které si prohlížíte. Webové stránky si mohou zpětně vyžádat obsah souboru. Podle něj poznají, které stránky jste dříve navštívili nebo jestli máte nevyřízenou rezervaci. Cookies jsou nutné pro správné fungování většiny rozsáhlejších stránek na internetu.

Jaké typy souborů používáme

Analytické – umožňují sledovat návštěvnost stránek a využívání různých funkcí. Podle nich se snažíme naše stránky a služby zlepšovat, abyste námi byli spokojení.
Trackovací a remarketingové – pomáhají nám optimalizovat nabídku pro zákazníky a oslovit je v reklamních plochách na jiných webových stránkách.
Konverzní – slouží k vyhodnocení jak funguje reklama a různé cesty, jak se k nám uživatelé dostávají.

Vypnutí ukládání cookies

Běžné internetové prohlížeče umožňují ve svém nastavení vypnutí práce s cookies. Podívejte se do nápovědy ke svému prohlížeči a postupujte podle tam uvedených pokynů. Mějte na paměti, že s vypnutými cookies se může významně snížit komfort rezervace a případných dalších funkcí našeho webu.

Zavřít